17. aug 2017

I want to see what happens if I don't give up.

Hei!

Ma pole tükk aega kirjutanud. Viimane postitus oli siis kui ma Soomes käisin. Järgmine aasta lähen jälle. Juba ootan uuesti minemist! Kuid mis ägedat vahepeal toimunud on?

Ma käisin see aasta jälle Rakvere ööjooksul. See jooks on minu jaoks olulise tähtsusega, kuna see jooksupisik või selliste sündmuste pisik tuli just Rakverest. Kui eelmine aasta käisin 5 km distantsil, siis see aasta läksin 10 km ja ajavõtuga. Sellel aastal oli raja nimi "Raju Rakvere" ja võib öelda, et see oligi raju! Kui alguses Rakveres oli ilus ilm, siis lõpus muutus see totaalselt. Kuid ma räägin nüüd algusest. Eelmise päeva õhtul tuli õde minu juurde, kuna ta soovis meie autoga rakverre tulla. Hommikul ärkasime kella 9 aeg ning siis sättisime asjad kokku, vahepeal käis sõbranna lauamänge laenamas ja siis mõne aja pärast võis startida. Sõit Rakverre möödus nagu linnutiivul. Rakverre jõudes läksime Rakvere kaltsukasse kust ostsin endale pusa (ma ei võtnud midagi pika varrukaga kaasa) ja ühed põlvini ulatuvad püksid. Peale kaltsukas käimist, läksime uurima kas saab juba külalistemajja sisse.

Me ööbisime Katariina Külalistemajas. Õnneks olid toad vabanenud ja saime asjad tuppa ära viia. Mina koos oma mehega magasime de lux toas, ema ja õde magasid kahetoalises toas kus oli ka wc ja pesemisvõimalus. Kui asjad olid ära pandud, läksime sööma. Söömas käisime Virma pubis. Sõin friikartuleid kanašašlõkiga. Ütleme nii, et polnud mu lemmikute seas. Olen saanud tunduvalt paremat sööki aga halb ka ei olnud. Teinekordki läheks sinna, kahju et Inglise pubi on remondis. Peale söömist võtsime suuna poodi, et midagi oleks õhtul toas süüa. Me ostsime mehega pähkleid ja juua. Muidugi tagasi teel saime paduvihma. Ütlesin veel mehele, et loodame, et rajal ei saja. Ilm oli see päev nii palav ja lämbe, et raske oli. Siis olime niisama toas aega parajaks löömas. Lõpuks hakkasid mõmmi lastejooksud kuhu mu õde läks. Õel oli distantsi pikkuseks 400 m ja sai sellega väga hästi hakkama! Tubli tüdruk.

Siis käisime vahepeal seal sportlandi poes, kus sain endale uued tossud. Siis läksime tuppa tagasi ja ootasime enda starti. Ühel hetkel oligi aeg nii palju, et oli vaja starti liikuda. Kõige esimesena startisid 21 km omad, siis 4km ja siis 10 km. Me jooksime nii kaua kuni tuli 1 km silt. Siis ütlesin mehele, et ma enam ei suuda ja hakkasime kõndima. Siis tuli mul idee, et võiks teha nii, et 1 km jookseme, 2 kõnnime, 1 km jookseme ja lõpus 8-9 km kõnnime ja 9-10 km jookseme. Kuid nii see ei läinud, kui ühel hetkel taevas süsimust oli ja äike oli, hakkasiin ma nii meeletult kartma, et võtsin mehe käest kinni ja lihtsalt pigistasin seda. Ma reaalselt kartsin, selline tunne oli, et ma jään sinna samma seisma ja tulgu keegi järgi, telefone meil muidugi kaasas polnud. Mees muidugi lohutas, et ei ole hullu midagi ja liikusime kiirkõnniga muudkui edasi. Mingil hetkel hakkas mul kurgus valus kuidagi ja tahtsin meeletult juua. Ootasin kannatlikult joogipunkti, lõpuks see saabus, jõin kaks topsi spordijooki ja proovisime edasi joosta kuid ei suutnud, tundsin et kehas on selline raske tunne ja ütlesin mehele, et kõnnime palun. (Peale seda hakkas see torm pihta). Oli pikk sirge kui padukas pihta hakkas ja sekundiga olime läbimärjad, me jätkasime kiirkõnniga. Proovisime ka joosta mingi aeg aga kuna riided olid juba läbimärjad siis oli samm eriti raske ja tahtsin kiirkõndi teha pigem. Mäest alla minnes me jooksime. Teisel joogipeatusel sai ka joodud spordijooki. Ütlesin veel mehele, et vaevalt ma Karmeniga kokku saan kuna ilm oli nii pöörane. Ühel hetkel aga Karmen hüüdis mu nime ja läksime koos lõpuni. Vahepeal püüdsin siiski joosta, et paremat aega saada kuid ei.. jalad olid nii rasked. Mõistus oleks suutnud kui jalad mitte.. Ajaks tuli 1:37:59 Pole rahul kuid eesmärk oli lõppu jõuda. Peale jooksmist läksime külalistemajja, et märjad riided ära võtta. Mul oli raja peal vahepeal megakülm ja kartsin, et jään haigeks. Kuid siiani on kõik korras ja enesetunne on hea. :) Jäime suht kiirelt magama. Järgmine päev ärkasime kell 9, et minna hommikust sööma. Kui ärkasin, olid mul puusad nii valusad, et raske oli kõndida. Kuid liikuda ma siiski sain. Pidime minema ujuma Aqva spaasse kuid jätsime ära, sest mees ütles, et kurgus on valus või imelik ja minu puusad ei oleks lasknud ujuda kuigi ma tean, et vesi oleks just lihased pehmeks teinud. Ma pigem arvan, et see pehme madrats seal külalistemajas ei olnud hea. Käisime veel Rakvere Linnuses, seal oli ka väga kihvt, külastasime piinakambrit ja siis käisime põrgus. Ma ei räägi nendest lähemalt, tahan, et inimestel, kes esimest korda sinna lähevad, oleks põnev! Siis läksime Põhjakeskusesse kuid selleks ajaks oli šhoppamise tuju ära läinud, käisime vaid poes ja söömas ning hakkasime Tallinna liikuma, et ema ja õde ära koju viia ja ise ka koju. Sellega lõppeski see aastane Rakvere ööjooks. (12 - 13 august).
Järgmine aasta on kindel minek! Tuba on ka juba ära broneeritud. saime emaga teada, et Katariina Külalistemaja on järgmiseks aastaks välja broneeritud. Saate aru, JUBA!! Ürituseni on nii palju aega veel kuid juba broneeritud. Järgmine aasta sama distants. Tahan aega parandama minna!


14. august

Kui pühapäeva õhtut nautisin, siis oli selline motivatsioon, et tegin endale selleks nädalaks trennikava. Ma keskendun ainult trennile hetkel. Ma ei ole hea korraga kahes asjas. Kui saan trenni suhtes rutiini sisse, siis võtan toitumise juurde, kuigi püüan seda juba praegu teha. Ma tean, et toitumine on kõvasti tähtsam kuid ma teen hetkel nii.
Esmaspäeval oli tööpäev. Õnneks oli hommikuvahetus, mis tähendas, et sain minna õhtul trenni. Trenniks oli jõusaal ja kardio. Mulle meeldib siseruumides rohkem trenni teha kui väljas. Väljas siis kui ongi selline massiüritus, kus rahvast on palju. Kuna ma suutsin rakveres oma parema kanna ära hõõruda, siis oli jõusaalis väga raske jooksulindil teha kardiot. Mu plaan oli selline:

10 min tempokas kõnd
5 min kerge sörk
10 min tempokas kõnd
5 min kerge sörk
5 min tempokas kõnd
5 min kerge sörk
5 min lõdvestus
2*15 kõhulihast
7 kätekõverdust
Plank

Milline oli aga tegelikult?

10 min tempokat kõndi suutsin teha. 5 minuti asemel jooksin 3.. siis tõin tempot alla, et kõndida ja siis jälle joosta kuid kannal hakkas nii valus, et otsutasin, et lähen teen parem ratast.. Tegin 25 min ratast, siis läksin, võtsin mati ja tegin 3*15 kõhulihast poole peale, kätekõverdused läksid üldse meelest ning planku suutsin hoida 34sek. Peale seda lõppeski trenn.


15.08

Kuna see oli jällegi tööpäev ja hommikuvahetus, siis sain jälle õhtul trenni teha. Kuna mõtlesin, et annan oma kannale puhkust, siis otsustasin, et lähen õue rattaga sõitma. Mõeldud - tehtud.


16.08

Alguses mõtlesin, et lähen hommikul jälle trenni, bodybalance trenni kuid siiski mõtlesin, et lähen hoopis kell 18:00 õhtul. Lõpptulemus oli hoopis see, et käisin veetrennis - AquaDynamicus ja siis jalutasin veel koju. Tunnen kuidas lihased on täna õhtul pehmemad ja mõnusamad. Ma olen varem ka öelnud, et ma armastan vett! :)Homme ma veel ei tea. Kas jõusaal, ujumine jälle või rattaga sõitma. Eks see sõltub hommikul meeleolust. Ma juba nii ootab SEB tallinna poolmaratoni. Jaaa, ma registreerisin end SEB poolmaratonile, koos töökaaslasega lähen ja eesmärk on lõppu jõuda!

Ma tegin täna midagi, mida ma poleks uskunud, et ma teen. Nimelt täna facebookis tulevad aegajalt ikka jooksusündmused seinale. Täna jäi silma 45. Ülemiste järve jooks. Kirjutasin Karmenile, et kas ma võiks sinna minna? See toimub 26 august. Karmen ütles, et muidugi võiks minna. Raja pikkus on 13,7 km. Alguses olin ma kahtlev, et kas ikka minna või mitte aga ma maksin ära ja nüüd on kindel, et järgmise nädala laupäeval on mul juba uus jooksusündmus ja siis üsna pea SEB Tallinna poormaratoni läbimine. Oeh, ma olen juba nii põnevil. Vaikselt on ka järgmise aasta plaanid silme ees. Tahan, et minust saaks jooksja kunagi!

Aga nüüd ma küll lõpetan, sest tahan ära magama minna kuid ma tahtsin oma mõtted kirja ära panna. Homme kirjutan juba uutest ideedest seoses blogiga. :)

Head ööd/tere hommikust kõikidele! :)

Kunagi olen mina ka jooksja! :)Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uudistest..

Heihei! Ma olen nii palju hoogu võtnud, et võiks blogida, aga kuidagi ei ole suutnud kirjutamisega alustada. Noh, praegu mõtlesin, et v...