21. aug 2017

Nädala kokkuvõte 14.08 - 20.08

Hei

Selles postituses võtan kokku selle nädala.

Esmaspäeval: Jõusaal (Kardio)

Teisipäeval: Rattaga sõitmine

Kolmapäev: Rühmatrenn (AquaDynamic) + jalutamisin trennist koju.

Neljapäev: Rühmatrenn

Reede: Ujumine

Laupäeval puhkasin

Täna olin hommiku poole tööl ning peale tööd läksin rattaga sõitma. Mulle tohutult meeldib rattaga sõita, see on lõõgastav ja mõnus. Kahju, et ma ei ela kuskil kaugemal Tallinnast, kus ei oleks valgusfoore kuid on olemas kergliiklusteed. Mõelda vaid, et mõne aja pärast ei saa enam üldse rattaga sõita. Natukene on jäänud seda luksust veel.


Peale rattaga sõitmist tulin koju ja hakkasin süüa tegema. Tänased söögid olid üldse sellised, et hommikul sõin omletti peekoni ja juustuga. Kõrvale tomat ja kurk. Tööle tegin kaasa kuumasid võileibu sepiku, singi ja juustuga ning pool omletti. Õhtul peale rattaga sõitmist mõtlesin, et keedan kartulit ja praen kanafileed. Keedukartulitest sai kartulipuder. Kõrvale sõin talukurki.

Järgmise nädala plaani ei ole ma veel välja mõelnud kuid tegelen sellega kohe hommikul. Mul on uuel nädalal 3 tööpäeva kella 18:15. Vaatan kas jõuan ajaliselt kuskile rühmatrenni või ujuma või rattaga sõitma kui ilm lubab. Või siis proovin kardiot õues teha.

Kui mu käest küsida kas ma teeksin rohkem siseruumis või väljas trenni, siis siseruumis. Mulle lihtsalt meeldib siseruumis rohkem. Kui ma olen ülipalaval suvepäeval spordiklubisse läinud, siis tunnen end alati imelikult, sest äkki ma olen ainuke, kes sellisel palaval ajal spordiklubisse läheb. Usun, et paljud on sellised, kes suveks lõpetavad spordiklubi lepingu ja sügisest kui uus hooaeg pihta hakkab, tulevad tagasi siseruumi trenni tegema. Mõtlesin täna isegi youtubest mingi trennivideo otsida mida teha homme ja ülehomme. On teil soovitusi, mida teha võiks? :)

Järgmisel nädalal on Ülemiste Järve jooks 10 km. Kavatsen selle läbida intervallidega, ehk 1 km jooksen ja 2 kõnnin. Ma teen täpselt nii nagu mu enesetunne lubab. Ootan seda väga, sest tahaksin oma tulemust parandada.

Mõtisklesin ükspäev selle üle, et miks ma olen nii palju alla andnud, et mis on selle põhjuseks. Alati kui ma olen alustanud, siis ma olen võtnud toitumise ja trenni korraga. Ma tean, et toitumine on kõige võti kuid siis lisaks trennile ja toitumisele tuleb leida aega koolile ja tööle. Kui ma olen kõike neid korraga tegema hakanud, siis hakkavad mingid asjad kannatama. Kas kool, töö, trenn või toitumine. Tuleb leida aega toidu tegemiseks kuid siis ajaga nii napib, et tulevad mõtted, et täna trenni ei lähe, sest ei jõua. Jah, saan aru, et süüa peab niivõinaa tegema. Nüüd seekord aga ma otsustasin ainult trenni võtta. Veelkord - jah, toitumine on kõige alus kuid ma tahan kasvõi selle kuu lõpuni teha nii, et ma keskendun ainult liikumisele. Liikumine võib ka imesid teha. Tean isiklikult mitut inimest, kes võtsin esialgu liikumise endale harjumuseks ja siis step by step tuli toitumine juurde. Ma proovin ka nii, sest kes keelab? Mitte keegi.

Teine asi on see, et ma kaalun end alati pärast wcs käiku. Nii tuleb kaal kõige õigem. Vb on ainuke jama see, et ühel päeval kaalun ma end kell 6:30 ja teisel päeval kell 10:00. Aga ma ei saa midagi teha kui mul on graafikuga töö. Võin ju mõelda, et esmaspäev on homme on vaba ning kaalun kell 10:15 kuid sellest järgmise nädala esmaspäev pole vaba ja pean nt tööl olema juba 7:30. Kuidas ma siis saan kaaluda kell 10:15? Ei saagi ju... Ja nii on ükskõik mis nädalapäevaga. Kuidas teie kaalute, kes te käite ka graafikuga tööl?

Kirjutasin eelmises postituses, et tahtsin peale rühmatrenni veel õhtul ujuma minna kuid jätsin selle mõtte sinnapaika. Kunagi kui ma käisin Revalis trenni tegemas, siis olin huvitatud ka koormustesti tegemisest. Kahjuks ei õnnestunud see. Olen rääkinud, et mul kisub pulss väga kiirelt kõrgeks minema. Nii oligi. Panin siis trenniriided selga, et teada saada oma koormustesti taluvust. Istusin ratta selga ja hakkasin väntama kuid masin lülitas end kohe välja. Ja nii mitu korda. Lõpuks ütles treener, et teeksin kardiot natukene ja siis tuleksin tagasi uuesti tasuta tegema. Copyn siia tema kirja:

"Tere Gerly!

BodyPump ja BodyBalance treeningutele tee samal päeval juurde
lindil kõndi ja seda nii, et pead ennast natuke tagant sundima, aga samas
nii, et enesetunne oleks hea."

Siis uurisin ma bosu, shapingu ning bodyjami kohta, mille peale tuli selline vastus:

"Shaping sobib kõikidele tervetele inimestele ning kuna see on rohkem
lihastreening, siis juurde võib teha ca 30min kardiosaalis aeroobset."

Sealt on ka mu otsus tulnud, et ma teen kardiot juurde. 

Hommikuses postituses räägin juba uue nädala mõtetest lähemalt ja ehk puudutan isegi toitumise teemat jälle!

Head ööd/tere hommikust!

1 kommentaar:

Uudistest..

Heihei! Ma olen nii palju hoogu võtnud, et võiks blogida, aga kuidagi ei ole suutnud kirjutamisega alustada. Noh, praegu mõtlesin, et v...