4. jaan 2018

Koormustest + personaaltrenn

Hei!

Head uut aastat mu blogi lugejatele! Alles nüüd leian aega, et kirjutada. Uus aasta on minu jaoks hästi alanud. Tööl sain ametit vahetada ning tänu sellele, et pole enam nii pingeline, olen ka Fitlapi järginud ja trennis käinud.

Aastavahetus möödus rahulikult. Olime mehega kodus, sõime head ja paremat (tellisime woltist) ning siis vaatasime ETV programmi. Kuna mul oli toopäev tööpäev, siis ma ei viitsinud minna kuskile Vabakale vms. Otsustasin, et veedan selle kodus.

Esimesel jaanuaril oli spordiklubi kinni ning olin kodus. See päev ma toitumist ei jälginud.

Teisel jaanuaril läksin Audentesesse kardiot tegema. Kuna ma eelmine aasta mainisin, et kui ma vahetan spordiklubi, siis ei ole enam vabandus see, et ma hommikul trenni ei lähe. Teisel läksingi kella 11ks hommikul trenni. Kõndisin 30 min ja tegin ellipsi 15 min. Kokku tuli 48 min. Väga raske on hetkel trenni tegemine. Aga ise olen süüdi. Aga usun, et järjepidevus parandab seda. :)

Kolmandal jaanuaril vastas mulle Audentese personaaltreener ja leidsin, et jätan selle päeva trenni vabaks, et oleks täna (4. jaanuar) kergem trenni teha, st et lihased ei valutaks. Toitusin toitumiskava järgi ja olin lihtsalt kodus.

Täna aga oligi aeg personaaltrenni + koormustesti. Tulemused ei ole head aga mida üldse saada tahan, kui enda heaks midagi teinud pole? Omad vitsad peksavad.

Kui kohale jõudsin, siis treener küsis mõned küsimused ja alustasime koormustestiga. Kuna mul on endal pulsikell koos pulsivööga, siis treener palus, et ma pulsivöö ära vahetaksin. Sai tehtud. Koormustest toimus veloergomeetriga. Testis jälgitakse kui kiiresti ja kui kõrgele pulss tõusis koormust lisades.

Minu tulemus:

Ergomeetritesti põhjal on minu hingamis-ja vereringeelundkonna sooritusvõime, vastupidavus, väga nõrk. See tähendab, et hakkad hingeldama ja väsid väga kergesti ning minu organism väsib juba väikese pingutuse juures. Paremas vormis olles ei oleks mul oma igapäevaelus nii väsinud ja taluksin paremini ka töökoormust.

Minu heaolu lisamiseks on füüsilise vormi tõstmine vältimatu. Minu vastupidavust saab parandada vereringeelundkonnale sobiva koormuse andmisel.

Minu füüsilisest vormist võib teha järeldusi, et ma liigun liiga vähe või liiga väikese koormusega. Eesmärk minu programmile on, et see sisaldaks pikki treeninguid meeldival koormustasemel.

Minu kaal on ideaalkaalust tunduvalt suurem. Ülekaalulisus alandab mu sooritusvõimet ja põhjustab füüsilise võimekuse indeksi langemise, mida arvutatakse hapnikutarbimine ühe kilogrammi kohta.

Piisav liikumine aitab alandada kaalu, aga ilma toitumisharjumuste muutmiseta ei saavutata piisavat kaalu langemist. Treeningutel hoolitse piisava koguse vedeliku tarbimisest ning vähenda kõrgekalorsusega ja rasvaste toitute tarbimist. 

Sooritus peab andma piisava koormuse, et ma hingeldaksin ja higistaksin. Sellise tempoga peaksin liikuma vähemalt 45 min korraga, parem kui pikemalt. Eriti soovitatavad on tund kuni poolteist kestvad treeningud. Treeningkordi peaks olema vähemalt kolm - parem kui neli nädalas.

Kasulikud liikumisviisid on näiteks reibas kõnd, sörk, kepikõnd, ujumine, rattasõit või matkamine. Treeninguid alustades tasub kohe võtta programmi paar alternatiivset ala.

Peale seda tegime personaaltrenni, kus sain endale kava, mida jälgida.

Mu kava sisaldab kükke, seljatõmbeid, jalapressi, hantlitega kõrvale tõstmine, ellipsi masinat, kätekõverdusi, triitseps, biitseps, kõhulihased, seljalihas (kõhuli olles) ja siis puusatõsteid.

Lõpus rullida + kerged venitused.

Leppisime treeneriga kokku, et hetkel jääb bodypump mu kavast välja. Antud kava osas peaksin nii tegema, et kaks päeva jätan vahele. Seega kui täna tegin, siis uuesti pühapäeval. BodyBalance, BodyVive ja ujumine + vesiaeroobika trennid jäävad kavasse sisse.

Ühesõnaga ma teadsin, et mu füüsiline vorm on halb ja nii ongi. Aga nüüd tuleb ennast käsile võtta ja muuta seda.

Füüsiline vorm

23 ml/kg/min
Väga nõrk
Maksimaalne hapnikutarbimine: 1,9L/Min

Pulsisagedused:

105 - 122
122 - 149
149 - 175

Treener ütles, et peaksin kõikides pulsitsoonis olema. Kuna mul on rahulikult olekus juba pulss kuskil üle 100, siis 105 - 122 vahemikku on minul raske saavutada. Kõndides peaks pulss olema 149 ja korra trennis käima 149 - 175 vahemikus. Selleks on ka kavas ellips kardiomasin, et sellega ajaksin oma pulsi sinna vahemikku.

Ma arvan, et tänasel päeval olen ma I'´ll try to do it.

Head ööd / tere hommikust! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uudistest..

Heihei! Ma olen nii palju hoogu võtnud, et võiks blogida, aga kuidagi ei ole suutnud kirjutamisega alustada. Noh, praegu mõtlesin, et v...