4. veebr 2018

Jaanuari kuu kokkuvõte ja muud juttu! Lisaks küsimus lugejatele! :)

Hei!

Võtame jaanuari kuu kokku.

Jaanuar algas sellega, et liitusin "Teeme koos 2018" grupiga. Kuna iga nädal oli üheks eesmärgiks 3x45min trenni tegemine, siis vaadates polar flow kuu kokkuvõtet, siis on tulemus enam vähem selline mis ma lootsin. Alati saaks veel rohkem trenne teha kuid trenne teen ma lähtuvalt oma tööpäevadele. Üldiselt olen ma enda peale pahane, et ma enne tööd trennis ei käi. Nt 45 minutit jõusaalis olemist ei võtaks minust tükki küljest ära kuid mul on komme, et kui mul hommikul äratuskell heliseb, siis lükkan selle edasi või ei saa kohe voodist välja. Selle vastu aitaks vaid see, et ma lihtsalt sunnin end. Minu jaoks on hommikul oma voodi kõige kallim üldse ja sealt välja tulemine nii raske. Tahaks, et mul oleks nii, et kui hommikul ärkan, tunnen kohe kui energiat täis ma olen ja valmis päevale vastu minema. Mõni öö ma magan väga hästi ja siis jälle suht halvasti.

Üks päev tegin kodus seda trenni:  https://www.youtube.com/watch?v=JeYP5sySvJs  Raske oli. Mulle meeldib siiski rühmatrennides kohapeal käia. Lisaks mulle meeldib kui treeneritele jääb meelde näiteks su nägu ja kui ma saaks korraliku rütmi kätte (tegelikult ju juba ongi, iga nädal 3 korda trenni) siis on näha ka arengut. Puhkuse ajal võtsin eesmärgiks proovida erinevaid trenne. Proovisin sellist trenni nagu bosu ja mulle hullult meeldis kuigi ma pool trenni võitlesin ka hirmuga. Kogu aeg oli tunne, et sellel bosu pallil ma väänan oma jala välja. Tasakaalust ärme üldse räägigi. Hüpata ma selle peal ei julgenud ja nii kui mõtlesin, et teeks väikseid hüppeid, tundsin kuidas vasak jalg sai natukene haiget. Oligi selline tunne, et väänasin selle välja.. Kuid ma sain hakkama! Kahjuks pole peale puhkust sinna trenni jõudnud. Peale trenni treener ütles, et ma olin tubli. See oli temast väga armas :) Teine lemmik trenn on StepBody. Selle trenni treener meeldis kohe kui ta saali sisse astus. Väga super, armas, humoorikas ja tore treener! Teisipäeviti stepbody on muutunud kohustuslikuks! (juhul muidugi kui pole tööpäeva) Nüüd ei saa kaks nädalat tema trenni minna, sest olen kas liiga kaua tööl või õhtuses vahetuses.

Teate ma tahaks minna siia:

See tundub hirmutav, sest teatavasti mu pulss on suht kõrge, et kas ma peaks seal vastu? Mida teie, lugejad, arvate? Tahaks seda trenni kasvõi proovida. Usun, et kui joosta ei jõua, saab kõndida ka? Ootan teie arvamusi selle trenni osas!

Panen siia toidu pilte ka. Ütleme nii, et 50% on kava järgi ja 50% ei ole kava järgi. Samas Erik Orgu live vaadates on ta ka öelnud, et kui alguses on raske, siis tee kasvõi 1 kord päevas tema kava järgi ja siis vaikselt suurenda seda. Eriku toidu on muidu väga head ja ilmselt jään Erik Orgu kava juurde. :)

Lisaks teen nüüd nii, et koostan nädala menüü, teen ostunimekirja ja siis tellin Prisma epoest kauba kohale. Mina olen teenusega väga rahul! :)
Pasta bolognese
Jaanuari kuu kokkuvõttes:Kahjuks eelmise nädala Teeme koos 2018 feilisin. Ülesanded olid 3*45 min trenn, iga päev juua vähemalt 1,5l vett ja valmistada midagi, mida pole varem teinud. Kahjuks trenne ma ära ei teinud ja ei joonud ka nii palju. Tööpäevadel oli suht raske. Kogu aeg ei saa infost wcsse minna.. Ja vee joomine näitas seda, et pm iga tund korra tahtsin ma wcsesse.  Järgmise nädala väljakutsed:

💣3x 45 min trenni
💣Proovi sellel nädalal midagi, mida sa A)Siiani mitte kunagi proovinud/maitsenud pole või 😎 Anna mõnele toiduainele uus võimalus. Söö midagi mida kunagi proovinud oled, aga tol hetkel ei meeldinud

Käisin ka eelmine nädal töö kaudu tervisekontrollis. Arsti juurde sõites rääkis sõbrannaga facebookis juttu ja ütlesin, et arstid tehku mis tahavad, kuid nõelad hoidku minust eemale. Jõudsin Qvalitasse kohale, täitsin ankeedi ning siis läksin ootama protseduuride ukse taha. Süda sees täiega tagus.. Mõtlesin, et ma ei kannata seda välja. Lõpuks arst tuli mu juurde ja ütles, et uriiniproovi on vaja võtta. Tavaliselt olen ma öelnud, et pole wc häda aga seekord andsin uriini proovi ära. Peale seda liikusin teise ruumi, kus arst protseduure tegi. Kõigepealt kaalus ja mõõtis. Siis mõõtis vererõhku. See oli kõrge alguses aga ütlesin arstile, et ma pabistan korralikult.. Siis ütles, et võtab verd. Küsis, et mis teema mul verega on ja et kas ma kardan. Ütlesin et jaa, kardan meeletult ja võin ära minestada. Arst ütles sellepeale, et ärme siis võta. Ja siis mina, kes ma kardan nõelu tohutult, ütlesin arstile, et võtke ikka aga ärge lihtsalt mulle öelge mida te teete. Tehke vajalik asi ära ja öelge vaid, et kõik. Tundsin kuidas pinge langes seda. Endamisi mõtlesin, et kui ma olen suutnud 3 hammast välja tõmmata ja igakord tuimestuse teinud, siis veenist vere võtmine ei saa ju hullem olla! Lihtsalt üks väike torge. Vahepeal on kassi küünistus ka valusam kui see vere võtmine. Peale seda tegi ekg ning kontrollis silmi. Kuna mul oli prillid peas, siis kontrollis nendega. Ning siis ütles, et mõõdab uuesti vererõhku. Nüüd juba oli madalam ja kinnitas mu sõnu, et ilmselt oli pabinast. Sellega said protseduurid tehtud ning edasi liikusin töötervishoiuarsti juurde. Tulemused olid väga  head. Uriin korras, hemoglobiin, kolesterool, veresuhkur, valge veri, punane veri - kõik korras! Ainult pulss on kiire. Aga seda ma tean juba ammu. Rääkisin ka, et olen uuringutel käinud ja korras on olnud. Arst küsis kas ma võtan mingeid rohtusid ka, ütlesin, et ei, sest ei tunne, et vajan seda. Lõpuks oligi vaid tulemuseks see, et trenni on vaja teha ja kaal alla saada.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uudistest..

Heihei! Ma olen nii palju hoogu võtnud, et võiks blogida, aga kuidagi ei ole suutnud kirjutamisega alustada. Noh, praegu mõtlesin, et v...