13. märts 2018

Fitlapi blogi challengi võistlus. Fitlapi ja Erik Orgu toitumiskava võrdlus.

Hei!

Ma püüan kaalu langetada juba ma ei tea mis aastast. Vahepeal õnnestub väga hästi ja siis üldse mitte. Tõusud ja mõõnad. Ma ei oska olla järjepidev, ma olen kannatamtu ning tahan asja kohe ja praegu ning kui seda ei saa, siis löön käega. Samas tekitab raskuski minule see, et täna olen enda välimusega super rahul, et olengi armas naine ja nii, teisel hetkel mõtlen, et miks ma nii kole naine olen?
Varem alustasin ma blogimist sellepärast, et äkki see püüab mind rajal hoida, et tekib mingi lugejaskond ning nad tahavad ikka teada, kuidas mul läheb ja nii. Mul on olnud väga palju erinevaid toitumiskavasid. Mul on lausa arvutisse tehtud kaust "toitumiskavad". Kaua pole ma suutnud neist ühtegi teha, kuna tüdinen kiirelt ära. Tegelt kui keegi teeks mul kodus minu eest ise süüa, siis ma suudaksin ja saaksin hakkama ka. Kuid ühel hetkel avastasin ma Fitlapi. Sellise nimega ta pole olnud kohe algusest. Alguses oli kaalust alla ning sellega ma ei liitunud aga kui tuli Fitlap, siis mõtlesin, et võiksin proovida. Esmamuljed olid väga head. Siis mingi hetk avastasin Erik Orgu kava. Mõtlesin, et oh, prooviks seda. Siin postituses ma püüangi välja tuua mõlema kava plussid ja miinused ning lõpuks selgitan välja, miks ma valisin antud toitumiskava.

Fitlapi pluss on see, et ma võin süüa pm 4 korda päevas samas toitu. Erik Orgul tuleb aga lõunaks ja õhtusöögiks eraldi toitu teha. Mulle meeldiks kui ma saan süüa lõunaks ja õhtuks sama sööki. Sellega kaob vaaritamine köögis ära. Fitlap seda õnneks lubabki, Erik Orgu väga mitte.

Fitlapi miinus on see, et porgandit saab vähe süüa. Erik Orgul aga palju. Mu lemmik on lihtsalt porgand ja seda ma võiks kogu aeg süüa. Lihtsalt nii hea asi!

Fitlapi pluss on koduleht. Siin toitu vahetades tulevad kohe toidud ette. Erik Orgul on see kuidagi raskem.

Fitlapi pluss on see, et kõik retseptid on eraldi lehel välja toodud. Sellega saan aimu, mis toidud mind üldse ees oodata võivad kavaga liitused. Erik Orgul ei ole ma täheldanud seda.

Erik Orgu teeb väga palju facebooki laive, kus ta kokkab, jagab motivatisooni ja nii. See on siis plussiks. Fitlapil seda väga ei ole.

Mõlemad kavad on arstide poolt heaks kiidetud, mis annab, vähemalt minule, turvatunnet, et see, mida ma teen, on õige. Osad toidud tooksin Erik Orgu kavast siia üle ja siis oleks suurepärane kõik.

Fitlapil on blogimise võimalus, Daily lõunarestoranist saab osta Fitlap toitu, lisaks on poodides fitlap logoga toite. Erik Orgul on tulemas oma leib poodi. Kuna see juhtub, ma ei tea.

Tean, et olen Erik Orgu lives öelnud, et jään tema kavale truuks kuid mu sees on nii mitmeid tundeid. Üks südame pool tahab Fitlapi järgi toituda, teine pool Erik Orgu. Täna tööl rääkisin töökaaslasele Fitlapi plussidest ja süda kiskus Fitlapi poole. Samas on ikkagi Erik Orgul retsepte, mida ma tahaks süüa. Mulle meeldivad väga mõlemad kavad!

Fitlapi pluss on veel see, et asendusi on rohkem. Erik Orgul vähem.

Erik Orgu kava pluss on see, et hapukoort saab rohkem süüa. Nt avokaado võib asendada hapukoorega. Hapukoor on mu lemmik lihtsalt! Fitlapis saab seda suht vähe.

Fitlapis saab süüa makarone ja saialiste moodi asju, Erik Orgul on peamiselt galett ja leib. Mulle meeldib sepik rohkem kui galett.

Aga mida ma siis hetkel ikkagi teen ja kumma kasuks ma otsustan?

Hetkel jään Fitlapi juurde. Kuid vb 1-2 korda nädalas teen Erik Orgu järgi kava, juhul kui ma ei suuda sealsetest retsepidest kuidagi siit sama asja välja võluda. Mida näiteks? Kotlett juustuga, banana split, singirullid, kamakohupiim marjadega. Vaatasin Fitlapi variante, enamustel on kodujuust. ma ei söö kodujuustu, see jääb minu jaoks hammaste külge kinni ja ma ei taha süüa seda lihtsalt.. Ja ma ei tea mis on kõige parem asi kodujuustu asendamiseks. Siis veel coleslaw salat. Ühesõnaga, teeme hetkel koos töökaaslasega Fitlapi, sest me muid asju teeme ka koos, siis on hea motivatisoon, kuigi ma tean, et ta nädala lõpuni teeb Erik Orgut. Liitus ka aastaks ja nüüd on see, et ei taha ju temast halvem olla.

Mis teie soovitaksite minul teha? Igasugune tagasiside on oodatud!

Olge rõõmsad, positiivsed ja naeratage palju! Tsau! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Uudistest..

Heihei! Ma olen nii palju hoogu võtnud, et võiks blogida, aga kuidagi ei ole suutnud kirjutamisega alustada. Noh, praegu mõtlesin, et v...